Second hand – zalety ubrań z drugiej ręki

Second hand, szmateks, ciucholand – wszystkie te określenia odnoszą się do sklepów z odzieżą używaną. Choć dla wielu niedomyślenia jest noszenie ubrań po kimś, tak liczne korzyści sprawiają, że coraz więcej osób docenia ten rodzaj zakupów. Oto najważniejsze zalety zakupów w second handach.

Oszczędność pieniędzy

Wyjątkowa bluzeczka za 5 złotych, a może jedwabny sweter za 10 złotych? Niezaprzeczalną zaletą zakupów w sklepach z odzieżą używaną jest znaczna oszczędność pieniędzy. Wystarczy kilka złotych, aby uzupełnić braki w garderobie! W cenie jednego ubrania z sieciówki, które nie zawsze są dobrej jakości, możesz zyskać kilka egzemplarzy ubrań.

Prawdziwe perełki

Jeśli do kogoś nie przemawia aspekt finansowy, być może argumentem jest możliwość znalezienia wyjątkowo oryginalnych ubrań. Takie właśnie rzeczy można znaleźć w niemal każdym ciucholandzie, wystarczy nieco poszperać między licznymi wieszakami z odzieżą. W sklepach z używaną odzieżą, niezwykle tanio można również nabyć ubrania o wyjątkowo dobrej jakości – skórzane kurtki, wełniane swetry czy jedwabne bluzki. Cena tego typu nowych ubrań to zawsze kilkaset złotych.

Unikatowy styl

Uzupełniając swoją garderobę o unikatowe ubrania, wydobędziesz swój indywidualny styl. Nie spotkasz też nigdy innej osoby, która ma na sobie takie samo ubranie! Trudno o taki efekt, gdy kupujesz nowe ubrania w popularnych sklepach.

Ekologiczny konsumpcjonizm

Ogromna skala przemysłu odzieżowego ma bardzo negatywny wpływ na środowisko. Kupując odzież używaną, nadajesz jej drugie życie, a przy tym nie przyczyniasz się do większego wykorzystania zasobów naturalnych i generowania zanieczyszczeń. Kupowanie w second handach to jedna z najbardziej ekologicznych możliwości nabywania odzieży.

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *